Vilaweb.Декларація про суверенітет і право народу Каталонії на самовизначення. 23.01.2013

Декларація про суверенітет і право народу Каталонії на самовизначення

Link

Преамбула

Народ Каталонії, протягом усієї своєї історії, у демократичний спосіб виявляв бажання сам керувати своєю долею для того, щоб зміни на краще відбувалися швидше, щоб поліпшувалися соціальні умови та були забезпечені рівні можливості для всіх громадян, а також для розвитку власної національної культури та своєї колективної ідентичності.

Також самоврядування Каталонії спирається на історичні права каталонського народу, його  демократичні установи та власні правові традиції. Парламентаризм у Каталонії зародився ще у Середньовіччі, він бере свій початок від зібрань ‘Миру Божого’ (‘Pax Dei’), які обмежували феодалів, та від станово-представницьких засідань під головуванням барселонських графів.

У XIV столітті було створено ‘Головну Раду’ або Женералітат, що протягом XVI та XVII століть стає щораз впливовішим органом урядування у Князівстві Каталонія. Падіння Барселони у 1714 році в результаті програшу у Війні за іспанську спадщину призвело до того, що король Філіп V скасував громадянське право Каталонії та розпустив державні установи у відповідності до свого декрету Нуева Планта.

 

Advertisements

Posted on February 6, 2013, in BY COUNTRY, BY DATE, BY LANGUAGE, BY SOURCE, Catalonia, January 2013, Ukrainian, Vilaweb. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s